Võistluse tutvustus

Home / Võistluse tutvustus

SALMO esitleb:

Kalapüügivõistlus Pärnu Lahe Koha 2017

Pärnu laht, 29. juuli 2017, kell 10.00–17.00.

MIKS TOIMUB? Eesmärgiks on tõmmata tähelepanu jätkusuutlikule kohapüügivõimalusele Pärnus ning ühendada harrastuskalastajaid, et üheskoos paremini seista tulevikus oma õiguste eest Pärnu lahel.
KUS JA MILLAL TOIMUB? Võistlus toimub Pärnu lahel; start, finiš ja osalejate laager asuvad Sauga jõekaldal paiknevas Fishing Village kalastuskeskuses, kus on olemas slipp paatide veeskamiseks. Võistlus toimub 29. juulil 2017 kell 10.00–17.00, pärast mida on osalejatel võimalus liituda samas toimuva Pärnu Jahi- ja Kalandusmessiga 2017.
Kohale võib tulla ka oma autosuvilaga või kaatriga mööda vett. Suitsutame kodumaist kala, teeme kalasuppi ning grillime liha.
KES OSALEVAD? Osaleda võivad kõik kohapüügist huvitatud kalastajad, kes peavad lugu trollingupüügist või tahavad veeta vaba aega koos teiste kalasõpradega.
08.00 – 09.30 REGISTREERIMINE. Eelregistreerimine toimub netis www.fishingvillage.ee kodulehel ja 29. juulil kohapeal enne võistlust. Kaasa võtta isikut tõendav dokument.
10.00 START. Püüdma suundutakse Pärnu lahele, halva ilma tõttu on võistluste toimumise koht võimalik ka Pärnu jõel.
17.00 FINIŠ. Kohapüügivõistlus lõpetatakse Fishing Villages kalastuskeskuses.
VÕISTLUSREEGLID. Võistlustele lubatakse erinevate paadiklasside esindajad, kes on maksnud võistluste osalustasu 20 eurot paadi kohta. Paadis peab olema vähemalt 2 inimest. Igal püüdjal on lubatud kasutada üht spinningut või vedelit, ent paadi kohta ei tohi olla kasutusel üle 4 spinningu või vedeli. Plaanerite ja sügavusraskuste, kajaloodi ja muu mereelektroonika kasutamine aga lubatud. Paadis peab olema kaasas kahv, kongitsa kasutamine on keelatud. Võitja selgitatakse viie suurima koha kaalu- ja pikkuspunktide liitmise põhjal.
OHUTUS. Võistluste akvatooriumil teostatakse valvet kohtunike ja kalainspektorite paatidega. Kohustuslikud on päästevahendid. Võistlustel osalevad paadid peavad kasutama märgistuskleepsu ja kinni pidama võistluste reeglitest.
VASTUTUS. Võistlejad on veel omal vastutusel. Kehtivad kõik kalapüügieeskirjas jm asjakohastes õigusaktides sätestatud nõuded (sh. alammõõt).
18.00 AUTASUSTAMINE.
Üldkorraldus: Fishing Village 50 97 841 (Jakob Kose)
Kalastusvõistlus: Eesti Harrastuskalastajate Liit 50 40 777 (Endrik Tõnsberg)